1  Projektowanie 

Ogród jest miejscem, w którym będą Państwo spędzali wiele chwil w swoim życiu – czy nie jest to dostateczny powód, aby nadać mu wyjątkowy charakter , którego nie posiada żaden inny ogród? Projekt ogrodu powinien stanowić pierwszy etap prac. Ogród rozrysowany przez architekta znającego się na rzeczy uwzględnia potrzeby klienta. Dobrze zaprojektowana zieleń w około domu, wydzielone strefy funkcjonalne oraz harmonijna kompozycja niosa w sobie urok i sekret, który z dnia na dzień się rozwija i z biegiem czasu staję się coraz piękniejszy. Projekt ogrodu jest dla naszej firmy sposobem na poprawę estetyki otaczającego nas świata. Jesteśmy dumni z naszej pracy i chcemy upiększać krajobraz aż po horyzont - pozwól zacząć nam od Twojego ogrodu!

Etapy tworzenia projektu:

1. KONTAKT: dzwonią państwo do nas ustalamy termin spotkania w siedzibie naszej firmy bądź przyjeżdżamy do państwa domu.
2. Spotkanie przy herbacie: na spotkaniu rozmawiamy o Państwa oczekiwaniach, upodobaniach jaki styl życia państwo prowadzą jaki ogród chcieli by państwo mieć, ile czasu będą w nim spędzać i jak często będą mogli się Państwo nim zajmować. Wszystko to starannie notujemy, wizję w połączeniu ze swoim pomysłem przekładamy na projekt ogrodu by w pełni spełniał on Państwa oczekiwania. Jeżeli posiadają państwo plan sytuacyjno wysokościowy budynku oraz działki, na której ma powstać ogród jest to dla nas pomocne i przyśpiesza pierwsze prace dotyczące projektu. Na ten moment przekazujemy państwu wzór sporządzonej przez nas umowy na sporządzenie projektu ogrodu. Umowa może zostać podpisana od razu (co przyśpieszy moment rozpoczęcia prac projektowych).
3.Wizja lokalna oraz pomiar terenu. Umawiamy się na spotkanie przyjeżdżamy do Państwa pozwoli nam to na zapoznanie się z terenem który mamy zaprojektować. Wymiarujemy działkę, robimy fotografię, prowadzimy wizję otoczenia by sporządzona dla Państwa ogrodowa kompozycja zgrała się w kontrast z otoczeniem.
4. inspiracja do koncepcji ( oko 2-4 tyg) W okresie 2-4 tyg. Myślimy nad naszym pomysłem, przyglądamy się zrobionym fotografią , szkicujemy, sporządzamy rysunki, szukamy ciekawych inspiracji. W momencie stworzenia dla Państwa wstępnego projektu koncepcyjnego umawiamy się na spotkanie.
5.Spotkanie w celu omówienia koncepcji: Obrazujemy Państwu w formie graficznej swój pomysł na Państwa ogród , omawiamy zaproponowaną aranżację i dyskutujemy wspólnie nad wyborem najlepszego założenia ogrodowego.
6. wycena projektu: Po sporządzeniu pełnego projektu kolejno spotykamy się z Państwem przedstawiając gotowy już projekt po jego akceptacji przystępujemy do wyceny prac związanych z aranżacją zaprojektowanego założenia ogrodowego
7. FINALNE TWORZENIE PROJEKTU (3-4 tyg.) Jeżeli zdecydują się państwo na naszą koncepcję, przedstawiamy szczegółowy projekt techniczny zwymiarowany z pełnym opisem roślin oraz elementów architektury zawartej w projekcie. W zależności jak bardzo rozbudowany i skomplikowany jest projekt oraz w zależności od zakresu prac czas oczekiwania na taki projekt to termin około 3-4 tygodni. Wciągu etapu projektowania możemy kontaktować się z Państwem w celu sprecyzowania szczegółów.

 2  Urządzanie 

Firma CAMPSIS z przyjemnością zagospodaruje przestrzeń wokoło domu, która stanie się wizytówką jego mieszkańców oraz będzie wspaniałym miejscem na relaks i wypoczynek. Kompleksowo zajmujemy się urządzaniem ogrodów przydomowych. Z pełnym zaangażowaniem prowadzimy każdy etap prac, dbamy o profesjonalizm, a zdobyta przez nas wiedza i praktyka pozwalają zrealizować oczekiwania naszych klientów.

Etapy urządzania

1.Pierwszym etapem naszych prac jest sporządzenie koncepcji czyli projektu zagospodarowania terenu zielenią. Zakładanie ogrodów w pierwszej kolejności bazuje na pomyśle sporządzonym na tym planie. Projekt ogrodu pozwala nam dobrze zwymiarować ogród oraz właściwie rozmieścić na działce poszczególne rośliny, oraz elementy krajobrazu zawarte w projekcie. Projekt koncepcyjny ogrodu pozwala nam również dokładniej skosztorysować urządzany ogród oraz jest pomocy w wyszukaniu wszystkich roślin oraz miejsc, w których je posadziliśmy odczytując dane z projektu ogrodu.
2.Drugim etapem naszych prac jest przygotowanie terenu pod urządzany ogród. W pierwszej kolejności oczyszczamy teren z samosiejek poprzez zastosowanie zdrowej chemii , usunięcie śmieci, kamieni oraz gruzu i resztek po budowie.
3.Trzecim etapem naszych prac jest ukształtowanie terenu pod zakładany ogród. Profilowanie terenu niesie za sobą większe bądź mniejszych natężenie prac ziemnych. w zależności od pierwotnego ukształtowania terenu po budowie domu, wprowadzamy wysokości terenu w postaci wzniesień bądź zagłębień terenu poprzez modelowanie całego gruntu na działce.
4 etap to wyposażenie terenu w drenaż by odwodnić teren. Należy również poprawić strukturę gleby,ukształtowanie prawidłowego podłoża w profesjonalny sposób zapewnia odpowiednie warunki do przyszłej wegetacji oraz dobrego wzrostu roślin. Badane jest również Ph gleby poprzez punktowe pobranie prób ziemi pozwoli nam to dokładnie określić z jaką glebą mamy doczynienia i co zrobić by była bardzo dobra dla naszych przyszłych roślin. Na tak przygotowany teren nanoszona jest ziemia urodzajna i prowadzi się odpowiednio systemy nawadniania. W końcowym etapie następuje dopiero tworzenie trawników oraz nasadzanie roślin.

Urządzanie ogrodów obejmuje:

Przygotowanie terenu pod ogród
Montaż oraz instalacja systemów automatycznego nawadniania
oświetlenie ogrodowe
budowę skalniaków, oczek wodnych, kaskad
instalację siatki przeciw kretom
zakładanie trawnika (trawniki z siewu lub z rolki)
zakładanie rabat
nasadzanie roślin
budowa elementów architektury (ścieżki, chodniki, podjazdy itp.)

 3  Pielęgnacja 

Pielęgnacja terenów zieleni zawiera szereg prac związanych z prawidłowym rozwojem roślin. Pielęgnacja zieleni to także prace, dzięki którym ogród staje się efektywny, funkcjonalny, zadbany, co w połączeniu tworzy bardzo piękny efekt wizualny. Jest to także szereg prac, dzięki którym prawidłowo spełnia swoje zadanie system nawadniający oświetlenie i inne instalacja w ogrodzie. My, na bieżąco prowadzimy przeglądy tych urządzeń. Zieleń pozbawiona zabiegów pielęgnacyjnych choruje. Jeśli wzrost i rozwój fizjologiczny roślin jest nie prawidłowy, stają się one słabe, zwalniają swoje miejsce dla chwastów, przez które tracą swój piękny wygląd i obumierają.

Firma CAMPSIS oferuję pielęgnację i odświeżenie jednorazowe, jak również prace pielęgnacyjne w systemie abonamentowym, czyli systematyczne utrzymanie zieleni w formie rozłożenia prac na dni, tygodnie bądź miesiące. Zgrana ekipa, wiedza, dokładność oraz markowe zaplecze sprzętowe pozwala nam wykonać usługę sprawnie, profesjonalnie i tanio!

Firma świadczy usługi w zakresie:

Pielęgnacja trawników obejmuje:
Koszenie trawników
Wertykulacje ( nacinanie darni)
Aeracje ( napowietrzanie trawnika )
Nawożenie
Piaskowanie
Wałowanie
Opryski środkami ochrony roślin

Kompleskowa pielęgnacja ogrodów, parków
Przycinanie żywopłotów drzew krzewów
Odchwaszczanie oraz korowanie rabat
Nawożenie roślin
Opryski środkami ochrony roślin na choroby i szkodniki
Zabezpieczenie roślin przed zimą

Zlecenia porządkowe oraz serwis
Grabienie liści
Renowacja architektury ogrodowej ( domki, ogrodzenia, altany, meble ogrodowe)
Czyszczenie kostki granitowej kercherem
Sprzątanie chodników, ścieżek, podjazdów
Dbanie o infrastrukturę ogrodową

Przeglądy i serwis:
Systemów nawadniających
Oświetlenia ogrodowego
Oczek wodnych, kaskad

Zlecenia budowlane:
Usługi remontowo budowlane w pełnym zakresie usług

 4  Trawnik 

Bujny zielony trawnik jest marzeniem właściciela domu. Delikatny trawnik to super pomysł na zagospodarowanie terenu. Gęsty zielony dywan odpowiednio zadbany jest wspaniałym miejscem na wypoczynek i beztroskie leżakowanie.

Etapy zakładania trawnika sianego

Etap 1 –przyjeżdżamy do Państwa na spotkanie, wymiarujemy działkę pod zakładany trawnik,
Etap 2 – Rozmawiamy o tym jaką część ogrodu chcieli by państwo przeznaczyć na trawnik czy ma on być użytkowany od czasu do czasu czy raczej intensywnie. Sprawdzamy odczyn gleby pod zakładany trawnik następnie doradzamy, przedstawiamy swoją wizję i wspólnie wybieramy właściwe rozwiązanie.
Etap 3 – Jeżeli zakładają Państwo sam trawnik bez siatki na krety i nawadniania okres, oczekiwania na projekt wraz z jego kosztorysem to około 7 dni.
Etap 4- Przygotowanie gleby – musi być przygotowana w sposób staranny odpowiedni dla wzrostu traw. Wybranej przez nas mieszance traw musimy zapewnić jak najlepsze warunki wzrostu poprzez zwiększenie porowatości podłoża w jej wierzchniej warstwie, które zapewnia przepuszczalność, co zapewni lepszy dostęp wody ze składnikami pokarmowymi do systemu korzeniowego.
etap 5 -Wałowanie i siew -Po rozsypaniu i wymieszaniu z nawozem startowym około 10 cm warstwy urodzajnej ziemi oraz precyzyjnym jej umodelowaniu na działce zaczynamy siew, następnie teren zostaje przegrabiony i zwałowany oraz dobrze podlany. Wzrost trawnika sianego to okres około 7 tyg.

Etapy zakładania trawnika z rolki

Etap 1 -Podłoże pod trawnik powinno być starannie przygotowane, dobrze wyprofilowane, wolne od chwastów, kamieni cegieł i innych nieczystości . Najlepiej trawa przyjmuje się na podłożu zasadowym bogatym w próchnicę. Możemy rozłożyć trawnik w dowolnym miejscu, ale musimy pamiętać, że w dużej mierze oprócz właściwego materiału, dalszej prawidłowej pielęgnacji to właśnie podłoże decyduje o tym, jak nasz trawnik będzie prezentował się w przyszłości.
Etap 2 - Wyznaczając prostą linię przez środek terenu (najlepiej przy użyciu sznurka). Układamy rozwinięte pasy darni ściśle naprzemianlegle jeden obok drugiego, tak jak cegły w murze. Każdy fragment przyciskamy do podłoża np. przy użyciu deski. Następnie całość dokładnie wałujemy. Zewnętrzne krawędzie docinamy nożem wyznaczając w ten sposób ostatecznie kształt trawnika (odsłonięte krawędzie ze względu na przesychanie należy obsypać ziemią).
Etap 3 -Rolki z darnią powinny być rozłożone w czasie nie dłuższym niż 48 godzin od momentu zwinięcia. W innym przypadku należy je rozwinąć i obficie podlać, ponieważ szczególnie w upalne dni trawa w rolkach jest podatna na zaparzanie się, a to bezpowrotnie niszczy darń. Mniejszym problemem jest czasowe przesuszenie darni, po obfitym podlaniu lub najlepiej zanurzeniu pasa darni w wodzie, trawa szybko dochodzi do siebie.
Etap 4 -Warunkiem przyjęcia się ułożonej darni jest codzienne, obfite podlewanie przez pierwszy tydzień, a później w razie potrzeby (w przeciwnym razie darń może się ściągać tworząc duże szczeliny pomiędzy pasami).
Etap 5-Po świeżo założonym trawniku możemy chodzić, jednak jego pełną eksploatację powinniśmy odłożyć do czasu wstępnego ukorzenienia się trawy (około 2-3 tygodnie). Koszenie wykonujemy w razie potrzeby (można od razu).
zakładanie trawnika (trawniki z siewu lub z rolki)

Istotnym czynnikiem utrzymania pięknego wyglądu trawnika jest właściwe nawożenie i systematyczne koszenie na wysokość 3 do 5 cm, raz lub dwa razy w tygodniu.

 5  Nawadnianie 

Ogród powinien być dla Ciebie miejscem relaksu i odpoczynku. Firma CAPMPSIS w projektach zawsze łączy funkcjonalność i niepowtarzalność. Jednak, aby twój ogród stale zachwycał swoim urokiem, rosnąca w nim zieleń musi być regularnie nawadniana.Dlaczego warto zainstalować system automatycznego nawadniania ogrodu? Ponieważ pozwala on na zminimalizowanie zużytej wody aż o 50%, co prowadzi do poważnego obniżania Twoich kosztów utrzymania zieleni w twoim ogrodzie i nie tylko.

Czym jest Automatyczny System Nawadniania? System nawadniający to automatyczna sieć podziemna, która potrafi samoczynnie dostarczać wodę do wszystkich miejsc w Twoim ogrodzie, przy pomocy precyzyjnych zraszaczy. Cała sieć jest wspomagana specjalnymi sterownikami oraz czujnikami, które nieustannie nadzorują pracę Twojego systemu. Przy odpowiednio dobranych urządzeniach sterujących, cały proces podlewania w Twoim ogrodzie odbywa się bez Twojej ingerencji. Dodatkowo zainstalowane czujniki deszczu, blokują nawadnianie podczas opadów, dzięki czemu nie zmarnujesz nawet ani jednej kropli wody.

W skład Systemu Nawadniającego wchodzą:

Sterowniki – ze względu na rodzaj zasilania: zasilane prądem zmiennym 230V; zasilane prądem z baterii.
Zawory elektromagnetyczne – służą do otwierania i zamykania wody.
Zraszacze: zraszacze stałe – służą do podlewania większych powierzchni i trawników; mikrozraszacze – stosuje się je do nawadniania rabat i grup krzewów, są bardzo małe;
urządzenia kroplujące – układa się je głównie wzdłuż żywopłotu lub rabat; można je lekko przysypać ziemią, korą lub grysem.
Wyłącznik deszczu – służy do wstrzymania nawadniania w czasie opadów.
Rury – rozprowadzona pod powierzchnią gruntu sieć rur, łącząca zawory ze zraszaczami. Korzyści Automatyczego Systemu Nawadniania: precyzyjne nawadnianie; minimalne zużycie wody (oszczędność do 50%); stosunkowo krótki czas montażu pełna kontrola i łatwość regulacji gwarancja na wybrane elementy nawet do 5 lat. Budowa Twojego Systemu Nawadniania Nasza firma wykorzystuje akcesoria renomowanych producentów: Toro, Rain Bird, Galcon, Hunter System możemy założyć w każdym ogrodzie. Odpowiednio zamontowany i zaprogramowany przez naszych specjalistów będzie działał w Twoim ogrodzie niezawodnie przez długie lata. Do prawidłowego zaprojektowania i wykonania automatycznego systemu nawadniającego uwzględniamy najważniejsze parametry źródła wody: przepływ oraz ciśnienie. Ile kosztuje System Nawadniający? Cena budowy Twojego systemu uzależniona jest od kilku czynników, takich jak: wielkość nawadnianej powierzchni zieleni rodzaj i wydajność źródła wody rodzaj gleby (piaski, glina) kształt terenu wymagania roślinności.

Firma CAMPSIS montuje profesjonalne ogrodowe instalacje nawadniające z elementów renomowanych producentów. Głównymi elementami roboczymi systemów są zraszacze wynurzalne, które unoszą się tylko na czas podlewania, po podlaniu chowają się do poziomu gruntu, przez co są (praktycznie) niewidoczne.
Systemy działają w układzie sekcyjnym, ich prawidłowe działanie zapewniają: sterownik elektroniczny (programator) umożliwiający ustawienie parametrów podlewania (moment startu, czas pracy poszczególnych sekcji, start wielokrotny systemu . Programator posiada również opcję manualną (czyli umożliwia podlewanie „na życzenie” w dowolnie wybranym momencie). >wyłącznik deszczowy (wstrzymuje działanie systemu w przypadku opadów deszczu). zespół elektrozaworów realizujący uruchamianie kolejnych sekcji.
W razie potrzeby instalacje są wyposażane w filtr wody. Wykonujemy również serwisy oraz naprawy systemów nawadniających.